ASISTENT CAD
POMOCNÍK, KTERÝ NAJDE
A UDĚLÁ, CO POTŘEBUJETE

POKUD ODPOVÍTE
NA NĚKTEROU Z OTÁZEK
"ANO"

ASISTENT CAD
VÁM MŮŽE POMOCI.

Duplicity

Máte v adresářích soubory se stejným jménem, potřebujete je odstranit a nevíte jak? Při výběru souborů na odstranění nebo zatřídění potřebujete zjistit, které z nich mají skutečně stejné modely?

Kusovník

Pomohla by Vám funkce, která by při vytváření výkresu, za Vás vyplnila co nejvíce údajů do rohového razítka a zároveň by tyto údaje přenesla i do kusovníku a do výkresu sestavy? Vytváříte dokumentaci pro sestavy s více provedeními?

Makra

Rozšiřují funkce programu o užitečné nástroje, například umožňují otevřít výkres k již otevřenému modelu v programu Solid Edge, vyplnit vlastnosti nebo přejmenovat otevřený soubor v prostředí Solid Edge a pak aktualizovat provedené změny názvu v nadřazených sestavách.

Informace

Potřebuje zjistit důležité informace o souboru, např. které soubory mají výkres, zda byl model zrcadlen, které soubory byly odstraněny nebo se změnily, jaký je celkový počet jednotlivých dílů sestavy atd.?
sdf

Upozornění

Přejmenoval nebo odstranil Vám někdo soubor? Když se změní model, chcete být upozorněni, že máte provést revizi souboru? Odstranil nebo přesunul někdo soubor, na který je ještě vazba?

Přejmenování

Přejmenování souborů Vám usnadní funkce, která u přejmenovaných souborů vytvoří také nový shodný název u výkresu a provede změnu vazby u nadřazených souborů. U přejmenování lze použít i automatické číslování nebo nastavení cesty do adresáře.

Hledání

Hledáte soubory, které by mohly mít podobné modely? Potřebujete hledat informace, které jsou uloženy ve vlastnostech souboru a najít k nim sestavy, které tyto soubory obsahují?

Soubory

Zajímá Vás jak při kopírování souborů vyhledat a nastavit výkresům cestu do adresáře s modelem a přitom zachovat vazby souborů v nadřazených sestavách? Nemáte Sharepoint nebo máte soubory na Linuxovém serveru.

Vazby

Pomůže Vám, že budete informováni o poškození vazeb sestavy ikonou? Oceníte, že při opravě poškozených vazeb si nebudete muset soubory vyhledávat, ale budou Vám nejprve nabídnuty soubory se stejným nebo podobným názvem?

Vlastnosti

Při vyplňování údajů razítka výkresu hledáte polotovar, normu, materiál, dodavatele? Pomohl by Vám nástroj, který by Vám tyto údaje nabízel tak, aby se samy vyplnily do vlastností souboru? Bude pro Vás lepší, když budou nabízené údaje převzaty z výkresů, které jste již vyplnili?
Podporovaný software:
© Stanislav Kubiš 2011 - 2024, tel. +420 739 421 468 , info@asistentcad.cz