Hlavní použití

Program Asistent CAD pomáhá ve všech činnostech se soubory i daty uživatelům Solid Edge. Používáním jeho nástrojů, se může uspořit i desítky minut denně.
 • Výkonější práce se soubory

  Rozšiřuje funkce na správu souborové dokumentace u typu Solid Edge o nástroje pro výkonnější práci se soubory. Program za uživatele generuje cesty a nastavuje vazby u zpracovávaných souborů. Program podporuje zpracování souborů, které mohou být uloženy i na serveru s operačním systémem Linux. Pro svoji práci program nevyžaduje instalaci Sharepointu.

 • Snadné čištění adresáře od duplicit

  Snadné a přehledné zpracování souborů i s výkresy umožňuje snadné čistění adresářů od duplicitních souborů. Nástroje programu nejen že vyhledají duplicitní soubory podle stejného jména, ale i podle stejného modelu. Tím, že uživateli umožní tyto informace zjistit, ale i s těmito soubory libovolně pracovat a tím program dává předpoklad pro jejich správné zpracování. Tyto funkce lze použít nejen pro výběr platných souborů v adresářovém prostoru, ale doporučujeme je použít i před nasazením PLM systému.

 • Nástroj pro správu projektů

  Pro Manažery program obsahuje nástroje na správu projektů a dolování informací ze souborů. Asistent CAD tak poskytuje informace o stavu projektu pomocí velmi výkonných funkcí. Funkce jsou velmi univerzální a umožňují získání a vyhledání souborů podle Vámi zadaných různých specifických údajů. Pro zvýšení výkonu zpracovávaných souborů jsou implementovány i logické funkce pro práci s množinou souborů (průnik, jedinečné, negace množiny souborů).

 • Nové názvy souborů a revize

  Konstruktérům také pomáhají a zkracují čas při vytváření nových názvů i revizí souborů funkce, které pomocí výkonných sloupců umožňují hromadnou změnu čísla výkresu, názvu souboru i indexu souborů. Při přejmenování souboru se automaticky zpracovává i výkres a vazby u nadřazených souborů. Tyto vazby se mění podle nastavení uživatele. Pomocí programu Asistent CAD lze provést změnu názvu souboru tak, že se vazby změní u všech nadřazených souborů nebo jen u sestavy, ve které potřebujete.

 • Zásobník materiálu a kusovník

  Funkce elektronického zásobníku a kusovníku zjednodušují a zrychlují tvorbu výkresové dokumentace tím, že uživateli nabízí údaje, které již použil při vyplnění výkresů.

     


Video ukázka:

Video ukázka 1: Kopie sestavy
Podporovaný software:
© Stanislav Kubiš 2011 - 2024, tel. +420 739 421 468 , info@asistentcad.cz